Przejdź do treści

Barierka ochronna w opiece nad dzieckiem i psem

Barierka ochronna jest doskonałym narzędziem, które jednocześnie poprawi komfort psa w obecności maluszka oraz zadba o bezpieczeństwo dziecka. Pozwala wyznaczyć strefy, które ułatwią psu życie z niemowlęciem oraz zapewnią młodym rodzicom komfort w opiece.

Do czego się przydaje?

Najważniejszą zasadą bezpieczeństwa w kontaktach dziecka z psem jest stały nadzór opiekunów. Tylko mając na oku czworonoga i małe dziecko, możemy zapewnić im bezpieczeństwo. Moim klientom zawsze zalecam, żeby opuszczając pomieszczenie nawet na chwilę, zawsze zabierali ze sobą dziecko lub wołali psa. Użycie barierki lub specjalnego kojca dla dziecka pozwala na moment pozostawić bezpiecznie maluszka. Wtedy mamy pewność, że pies nie będzie miał dostępu do malca. A bardziej mobilny szkrab nie złapie psa za ogon czy ucho.

Daje to większą swobodę mamie z psem, która ma możliwość skoczyć szybko do toalety czy zaparzyć kawę.

Barierka ochronna pozwala wyznaczyć strefy, do których pies nie będzie miał dostępu ale również dziecku uniemożliwi podchodzenie do czworonoga. Często czas, gdy maluszek staje się mobilny jest bardzo trudnym okresem dla naszego pupila. Dzięki zastosowaniu takich zabezpieczeń pupil może cieszyć się spokojem z dala od ciekawskiego szkraba.

Pozytywny wpływ na relację dziecka z psem

Barierki ochronne są dużo lepszym rozwiązaniem niż zamykanie psa za drzwiami. Czworonóg, który odczuwa duży stres w obecności nowego członka rodziny, może dodatkowo panikować, gdy całkowicie straci kontrolę nad sytuacją.

Odcięcie go od możliwości obserwowania dziecka, a tylko pozostawienie ze strasznymi odgłosami dobiegającymi zza drzwi, może potęgować dyskomfort. Natomiast obserwowanie dziecka zza barierki umożliwia budowanie pozytywnych skojarzeń i uczenie się nowych dźwięków czy ruchów dziecka.

Jaką barierkę wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań. Można to być klasyczna barierka ochronna, którą wstawimy zamiast drzwi i odgrodzimy dostęp do pokoju. Są takie montowane na stałe do futryny oraz wersje rozporowe, które są łatwe w montażu i nie wymagają wiercenia.

Jeśli mamy w domu otwartą przestrzeń, możemy zdecydować się na przedłużaną barierkę, która podzieli pokój na pół. Fajnym rozwiązaniem jest też kojec dla dziecka. Możemy ustawić go, np. wokół maty i tak wydzielić bezpieczne miejsce do zabawy dla maluszka.

Mój wybór

Gdy przeglądałam oferty dostępne w Internecie moją uwagę przykuły produkty duńskiej marki DogSpace, które dedykowane są specjalnie psom. W swojej ofercie mają metalowe barierki o różnych wysokościach, które jak sami piszą są testowane na bezpieczeństwo dzieci, bo takich testów dla psów nie ma 😉 Są one świetnym rozwiązaniem nawet, gdy ktoś nie ma dzieci. Sprawdzą się w opiece nad psami podczas wizyty gości, czy w ograniczaniu przestrzeni dla niesfornych szczeniaczków.

W Polsce znajdziecie je w sklepie scandinahttps://scandinavianpet.pl/vian pet, z którym nawiązałam współpracę i otrzymałam możliwość przetestowania barierki Dog Space – Bonnie. Jest ona świetnym rozwiązaniem dla większych psów, ponieważ ma 104 cm wysokości i jest wykonana z metalu, czyli jest odporna na psie zęby. Montuje się ją w kilka minut, bo ma bardzo wygodny system do montażu rozporowego, który również pokazuje czy została poprawnie przymocowana. Mogę ją szczerze polecić <3

Mam dla Was KOD ZNIŻKOWY -7%, który obowiązuje na wszystkie produkty DogSpace oraz BabyDan. Wpisz w koszyku mamazpsem i otrzymasz rabat.

Markę BabyDan znajdziecie w sklepie scandinavian baby, który oprócz mnóstwa fantastycznych produktów dla dzieci oferuje również barierki ochronne i kojce dla dzieci. Są one bezpieczne dla dzieci oraz posiadają europejski certyfikat FSC® (FSC-C130052), który gwarantuje że drewno, z którego są wykonane pochodzi ze zrównoważonej gospodarki leśnej. Jeśli szukacie stylowych i funkcjonalnych produktów, to BabyDan będzie dobrym wyborem. Tutaj znajdziecie szeroką ofertę produktów tej firmy.

Jak i kiedy wprowadzić barierkę?

Gdy wprowadzimy psu ograniczenia w tym samym momencie, gdy w jego życiu pojawi się nowy członek rodziny, może to spowodować negatywne skojarzenia z noworodkiem. Dlatego im wcześniej przed porodem to zrobimy, tym lepiej.

Dodatkowo na poprawne i jak najbardziej komfortowe dla psa wprowadzenie barierki potrzeba czasu. Rzadko kiedy pies sam z siebie w spokoju będzie siedział za kratami, gdy my będziemy spędzać czas bez niego. Ważne by zastosować odpowiedni trening komfortowego zostawania za barierką. Wtedy po pojawieniu się dziecka pies będzie mógł oswajać się z niemowlęciem z bezpiecznej odległości, zamiast piszczeć, wyć czy rzucać się na przeszkodę. A jak to zrobić, z przyjemnością opowiem Ci na indywidualnej konsultacji 🙂 Tutaj zarezerwujesz termin.

A co jak już dziecko jest w domu?

Gdy nie wprowadziliśmy barierki przed porodem, a po pojawieniu się maluszka okazało się, że byłaby dobrym rozwiązaniem, nic straconego. Praktycznie na każdym etapie możemy ułatwić sobie oraz psu życie i sięgnąć po to rozwiązanie. Wtedy proces nauki spokojnego zostawania za barierką może być dłuższy ale dzięki pracy i konsekwencji przyniesie efekty.

Daj znać w komentarzu czy planujesz wprowadzenie barierki ochronnej? A może już stosujesz to rozwiązanie?

I nie zapominaj o moim kodzie zniżkowym na zakupy produktów BabyDan i DogSpace w sklepach scandinacian baby i scandinavian pet. Na hasło mamazpsem otrzymasz 7% zniżki!

Jako behawiorystka, mama 2letniej Helenki i opiekunka lękliwej Bezy, doskonale wiem, z czym musi zmierzyć się pies, gdy w domu pojawia się dziecko. Chętnie podzielę się z Tobą tą wiedzą.

Umów się na konsultację już dziś i zadbaj o bezpieczną relację między Twoim dzieckiem i psem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x